Cykoria na odchudzanie

Rynek wypełniony jest różnymi preparatami na odchudzanie brzucha jednak mało z nas wie, że cykoria jest najlepszym naturalnym preparatem na odchudzanie.

Goryczka cykorii jest jej najcenniejszym skarbem. Odpowiadają za nią substancje, które pomogą osiągnąć wymarzoną sylwetkę.

Jest doskonałym sprzymierzeńcem w odchudzaniu, bo zawiera mangan. Dzięki niemu cykoria usprawnia trawienie i pomaga organizmowi w przemianie tłuszczów oraz wchłanianiu składników odżywczych. To żółtozielone warzywo ma nieco gorzki smak, za który odpowiadają dwie substancje, laktucyna i laktukopikryna. Stymulują one wątrobę do większego do zwiększonego wydzielania żółci. Cykoria stoi na straży sylwetki również dlatego, że pobudza wydzielanie soków żołądkowych. Dzięki temu poprawia trawienie i zapobiega wzdęciom, które sprawiają, że brzuch wygląda na większy.

Zawarty w cykorii rozpuszczalny błonnik, insulina, ogranicza wchłanianie tłuszczu z przewodu pokarmowego. Popita sporą ilością wody wypełnia jelita żelową galaretką, dzięki czemu nie odczuwa się głodu.

Lekkie sałatki z cykorią sprawią, że skóra stanie się delikatna. A to za sprawą beta-karotenu, którego dzienną dawkę zapewni dwie główki cykorii. Organizm sam przekształca beta-karoten na witaminę A. Dzięki niej naskórek funkcjonuje prawidłowo, bo pomaga odbudować i chronić błony komórkowe. Witamina A jest też bardzo silnym przeciwutleniaczem, który pozwala zachować młodą skórę na dłużej. Broni ją przed atakiem wolnych rodników odpowiedzialnych za zmarszczki. Pomaga też cerze, gdy zmaga się z różnymi problemami. Łagodzi podrażnienia skóry i dlatego wspomaga leczenie trądziku i łuszczycy.

Najbardziej gorzkie są środkowe części cykorii, czyli głąby. Przed pokrojeniem warzywo należy umyć, bo w przeciwnym razie straci cenne gorzkie substancje.

Mała główka zawiera:
– 31 kcal

Zaspokaja dzienne zapotrzebowanie na:
– witaminę A w 49%
– witaminę C w 9%
– kwas foliowy w 29%
– mangan w 11%
– błonnik w 5%

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s